Świeże ryby, to ryby pochodzące z codziennego odłowu. Ryby są przetwarzane na miejscu do postaci patroszonej, fileta lub oferowane w całości z głową lub bez głowy.

 


Pstrąg

Przeznaczona jest dla amatorów gotowania, którzy chcą zachwycić atrakcyjną formą podanego posiłku.


Karp

-


Węgorz

Jego mięso jest delikatne i soczyste. Smakuje szczególnie dobrze gdy jest świeże. Węgorz to najbardziej kaloryczna ryba, zawiera dużo zdrowego tłuszczu zawierającego kwasy omega-3.


Sandacz

Cenione ze względu na dużą ilość delikatnego w smaku mięsa, sandacze uznawane są za prawdziwy delikates. Przypadną do gustu każdemu – nie mają typowego rybiego zapachu, są też lekkostrawne.


Sielawa

Ryba ta posiada szczególnie delikatne i białe mięso, wysoko cenione przez konsumentów. Może być podawana jako smażona, duszona lub gotowana.


Okoń

Należy do ryb, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Świeże ryby patroszone z tego gatunku to dobry wybór, jeśli chcecie przyrządzić smaczne danie z grilla.


Karaś

Ryba smaczna i niedoceniona, o niewysokiej cenie. Dostępna tylko okresowo.


Leszcz

Ryba z rodziny karpiowatych. Dostępna okresowo, głównie latem. Posiada smaczne i delikatne mięso. W wersji patroszonej świetnie nadaje się pieczenia.


Szczupak

Wartościowa ryba o chudym i cennym żywieniowo mięsie. Zawiera kwasy omega-3 oraz witaminę B12.


Jesiotr

Mięso jesiotra jest cenione już od starożytności i do dziś uważane jest za wyjątkową potrawę. Jesiotr nie posiada ości, zatem nie ma ryzyka nieprzyjemnych doznań podczas jedzenia.